Coursingový vítěz - průběžné

Kopie - CV2012.xls  58.37kB
Po dlouhé době zdravím všechny přátele chrtů nejen mých, v příloze jsou průběžné výsledky soutěže Coursingový vítěz 2012 bez Mistrovství ČR, do celkového součtu se počítá pouze 6 nejlepších výsledků, u některých se tedy už nyní některé škrtají, za chyby opět neručím ale průběžně zkontroluju :)

Garfield je nemocný, neurologické potíže se ale stabilizovaly a zatím chodí, Faiez nám pomalu ale jistě dospívá a snad příští rok bude jeho mentální zralost dostatečná pro běhání se sparingem. Od příštího roku se po pauze můžete znovu těšit na pravidelné články o coursingu a dostizích v časopisu Psí sporty...

Naše sportovní a výstavní okolnostmi "vynucená" pauza a některé události, které přinesl uplynulý rok mě přiměly k malému zamyšlení. Ve své naivitě jsem se domnívala, že všichni máme psy jako členy rodiny, které máme rádi všechny stejně ikdyž nejsou žádné hvězdy na coursingu, chybí jim zuby, jsou moc malí nebo velcí a nebo se prostě z nějakého důvodu "nepovedli" a žádná kariéra je nečeká. Bohužel to tak není a jsou mezi námi tací, pro které pes starý, nemocný, neperspektivní či jinak "nepoužitelný" jenom zbytečnou zátěží a bylo by dobré vrátit ho tam odkud přišel, nebo ho nechat utratit, protože to "přece nemá cenu". Bohužel není vůbec vyloučeno, že takový člověk pak dělá přednášky o tom, jak má coursing a dostihy fungovat, dělá rozhodčího, se zářivým úsměvem přebírá poháry za první místa ...

Doufám, že přece jen většina chrtů si žije spokojeně se svou rodinu zahrnuti stejnou pozorností a láskou přestože jsou už staří nebo nemocní, jako když byli na vrcholu kariéry.

Chrtaře, ze kterého bychom měli mít respekt nedělá počet titulů nebo počet zemí kde vyhrál nebo všechna mistrovství vesmíru kde posuzoval, ale způsob jakým se postará o svého starého umírajícího pejska. 

  
08.10.2012 15:40:53
bjeliczkow
coursing - výstavy
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one